Přindiš vybojoval zlato na ME v časovce v kayakcrossu

Lublaň - Kajakář Vít Přindiš vyhrál na mistrovství Evropy v Tacenu úvodní disciplínu časovku v kayakcrossu, za niž se poprvé udělovaly medaile. Mezi 52 vodními slalomáři se jako jediný dostal povedenou jízdou pod hranici 50 sekund a zlato vybojoval s velkým náskokem téměř vteřiny. Ve čtvrtek se pokusí v hlavním závodu už s tradiční vyřazovací fází a ve čtveřicích zaútočit na další cenný kov. Postoupili také Matyáš Novák, Ondřej Tunka, Tereza Fišerová a Veronika Vojtová.

přindiš vybojoval zlato na me v časovce v kayakcrossu

Vít Přindiš

Pětatřicetiletý Přindiš, který vyhrál celkově třikrát Světový pohár a jednou i hodnocení kayakcrossu, ovládl na ME tuto disciplínu i při její premiéře v roce 2021 v Ivree. Dnes v takzvané časovce. "Říkal jsem si, že by bylo fajn na to navázat. A to se povedlo," uvedl v nahrávce pro média. "Byl jsem hrozně spokojený, když jsem dojel. Jízda byla dobrá a čas o vteřinu rychlejší než vedoucí závodník do té doby. Neřešil jsem pořadí. Hlavně jsem v zítřejším závodě, což byl největší cíl," dodal.

Původně měl šampionát ve Slovinsku začít závody až ve čtvrtek, místo dnešního zahájení však pořadatelé program kvůli špatnému počasí změnili. Přindiše to nerozhodilo. "Naopak. V pondělí jsem s nadsázkou říkal, že bych už všechny tréninky zrušil a šel závodit. Nevím, jestli jsem to přivolal," uvedl poté, co si splnil hned první den cíl odjet z ME s aspoň jednou individuální medailí.

Historicky první medaili v kayakcross sprintu mezi ženami vybojovala Švýcarka Alena Marxová. Nejlepší z Češek Tereza Fišerová skončila šestá. Do čtvrtečního závodu v obou kategoriích prošlo 16 slalomářů.

Po pátečním volném dnu se uskuteční v sobotu závody na kajaku a v neděli kanoistů. Češi budou na ME s výjimkou kajakářů, kde už má místo na hrách v Paříži jisté šampion z Tokia Jiří Prskavec, bojovat také o nominaci na olympiádu.

10 hrs ago

ODS by si měla najít lepší kamarády, poukázal Peksa na extremisty. Opřel se i do Nerudové

10 hrs ago

Maminku viděl umírat. Rusům se chci pomstít, říká 10letý sirotek v děsivé reportáži CNN

10 hrs ago

Klára (50): Svého manžela miluji, ale když se mě dotkne, celá ztuhnu a chci utéct z postele

10 hrs ago

Doprovodné sezonní ankety LFA vyhráli Kuchta, Birmančevič, Hranáč a Staněk

11 hrs ago

Jak omladit ruce? Nespoléhejte se na drahé krémy

11 hrs ago

Léky imitují účinky hormonů sytosti. Původně byly pro diabetiky, ale ukázalo se, že se po nich hubne

11 hrs ago

Švédsko se rozhodlo pozastavit plány na poskytnutí svých gripenů Ukrajině

11 hrs ago

Zemřel producent oscarového Kmotra. Hollywoodská ikona, napsal Schwarzenegger

11 hrs ago

K zešílení: Francouzka Jeanne Pouchain musí dokazovat, že není mrtvá. Kvůli neověřené výpovědi přišla o všechno

11 hrs ago

Na Ukrajině v utajení působí vojenští instruktoři z Francie a Polska, prohlásil Putin

11 hrs ago

Musk chystá superpočítač pro AI. Grok 3 využije 100 tisíc karet Nvidia H100 a bude stát miliardy dolarů

11 hrs ago

Jahodový horoskop: Tři znamení zvěrokruhu, která milují tyto sladké ozdoby zahrádek

11 hrs ago

Nepřítel dovezený z dovolené: Hádě střevní se umí do těla člověka provrtat kůží

11 hrs ago

Bystroň podle médií jako bydliště používal falešnou mnichovskou adresu

11 hrs ago

Seznamte se s hvězdami, které míří na Apetit piknik: Vlad Ryasnyy & Dominik Unčovský

11 hrs ago

Šéfkuchař Dominik Unčovský: Za jídlo utratím měsíčně až 15 až 20 tisíc. Vadí mi, když kuchaři nedělají práci proto, že ji chtějí dělat

11 hrs ago

Zvrat v případu atentátu na Fica: Atentátník je na psychiatrii

11 hrs ago

Při požáru ve Vejprtech se udusilo devět lidí. Nedávno hořelo znovu, uvedl obžalovaný ředitel

12 hrs ago

Tučný bonus za hokejové zlato. Každý hráč dostane za titul mistra světa milion korun

12 hrs ago

Děsivý příběh: Chlapeček (4) spadl do kotlíku, ve kterém se vařil guláš

12 hrs ago

Schmarcz: Vláda důchodovou reformu špatně vysvětluje. Hájí neobhajitelné, oponoval Kulidakis

12 hrs ago

Neštěstí v Podolínci. Šestiletá dívka vjela na kole pod vlak, zasahovaly všechny složky IZS

12 hrs ago

Fiala jednal se Šmyhalem o vojenské pomoci či obranné spolupráci

12 hrs ago

Ústní voda nejen pro zubní hygienu: Nahradí pleťovou vodu, odstraní zápach z prádla

12 hrs ago

Mistrovství světa v hokeji i v jídle? Jen piva se prodalo za 50 milionů, padlo bezmála 40 tisíc porcí hranolek a 880 kg hořčice

12 hrs ago

Agastache: krátkověká trvalka své české jméno zatím nezískala, ale naše zahrady už zvládla obsadit

12 hrs ago

Stav princezny Kate se zlepšuje. Chodí na procházky, nestojí ale o pozornost

12 hrs ago

Švédsko pozastavilo plány na poskytnutí svých gripenů Ukrajině

12 hrs ago

Tragická smrt hasičů na D1 zasáhla Slovensko. Ráno ještě pózovali na fotografii s kolegy

12 hrs ago

Vraťme povinnou vojnu, navrhl britský premiér před volbami. Šílené, reagují odborníci

13 hrs ago

Putin opět vyhrožuje Západu: Pokud povolíte Ukrajině použít zbraně proti nám, bude to mít následky

13 hrs ago

Přehlasovaní členové ÚS: Judikatura o platech soudců je nepřesvědčivá

13 hrs ago

Pavel ve čtvrtek vyznamená generálního tajemníka NATO Stoltenberga

13 hrs ago

Putin: Pokud povolíte Ukrajině použít zbraně k útokům na nás, bude to mít následky

13 hrs ago

KOMENTÁŘ: Ruský hokej nezářil ani před krvavou invazí. Tým plný buranů na šampionátech nechybí